V metropoli Moravy

V pátek 19. června 2026 se třídy 8.A a 8.B vydaly na výlet do Brna. Metropole Moravy jim nabídla cestu šalinou na Prýgl a pak lodí k malebnému hradu Veveří. Ačkoli se Ostrava v posledních letech hodně rozvíjí, Brnu může konkurovat pouze svými moderními lokálkami. Lodě ani přehradu hned tak mít nebudeme.

Jelikož se počasí více než vydařilo a dorazily tropy, na lodi si výletníci mohli občas připadat jako párky na grilu. Proto byl po poledni nejvyšší čas ukrýt se do VIDA science centra, které nabízí na vlastní kůži, oči nebo uši poznat tornádo, zemětřesení, tryskáč a také si ohmatat a vyzkoušet spoustu různých exponátů včetně těch s vodou. A kromě toho všeho nabízí rovněž občerstvení unaveným cestovatelům.

Výlet zakončila procházka centrem Brna na náměstí Svobody a individuální průzkum stravovacích zařízení v této části města. Pak už unavení Ostraváci zamířili domů plní nejrůznějších zážitků.

Mgr. Martina Kalužová